Tiranë, goditet me vezë nga studentët automjeti i kryeministrit Rama

Kliko per me shume info

RAMAËshtë qëlluar me vezë teksa largohej nga Fakulteti i Shkencave Sociale automjeti i kryeministrit Edi Rama.

Nga informacionet e fundit mësohet se, policia ka reaguar duke arrestuar 9 persona që dyshohet të kenë hedhur vezët në drejtim të automjetit.

Kliko per me shume info

Mësohet se 5 nga studentët e arrestuar janë anëtarë të “Lëvizjes për Universitetin” ndërda 3 të tjerë janë të “lëvizjes për universitetin” në Prishtinë e cila ka denoncuar në media dhunën e ushtruar nga policia në drejtim të tyre.

Policia ka arrestuar Anita Lushi, Klodi Hoxha, Valton Marku, Bora Mema, Dardan Konjufca, Durim Jasharaj, Liri Kuci dhe Vitori Çipi.

loading...

5 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here