Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Dibër, dy tërmete 3.4 dhe 5 ballësh brenda pak minutave, ndjehen në Tiranë

termetii15Dy tërmete të forta u regjistruan mëngjesin e sotëm në Shqipëri.

Të dyja fenomenet kanë ndodhur brenda pak casteve rreth orës 7.20-7.30 të së dielës.

Sipas agjencive ndërkombëtare të monitirimit të tërmeteve origjina e lëkundjeve ka qenë diku pranë zonës së Krastës, në jug të saj në Dibër.

Tërmeti i parë, 3.4 ballë ka ndhodhur 5 kilometër në thellësi të tokës, ndërsa i dyti 5 ballë ka ndhodhur 10 kilometër ne thellësi të tokës.

Tërmeti është ndjerë në mënyrë të fuqishme në Tiraënë, Elbasan dhe në zonën e Dibrës.

Nuk ka ende raportime per pasoja nga termetet te cilat kane shkaktuar lekundje te forta veri-jug, lekundje qe kane vazhduar per 30-40 sekonda. lajmifundit.al

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet