Home 2015 November

Monthly Archives: November 2015

Ja si do të ishte përballja ushtarake Rusi – Turqi

Rrezimi i nje avioni te Rusise ne territorin turk pak dite me pare ka ngjallur perplasje te ashpra mes dy vendeve. Rusia dhe Turqia po...

Koreja e Veriut kërcënon Turqinë me armë bërthamore

Koreja e Veriut i është kërcënuar Turqisë se do të goditet nga raketat bërthamore në qoftë nëse vendos të veprojë kundër Rusisë. Agjencia iraniane Mizan...

Seria A, Napoli mposht Interin 2-1

Napoli ka shënuar fitore që e dërgoi në krye të renditjes se tabeles së Serie A. Ndeshja perfundoi me rezultat 2-1.

Anonymus me mesazh të ri për ISIS

Po vijme gjithmone e me prane jush, gjithnje me prane perandorit tuaj- keshtu thuhet ne mesazhin e fundit qe Anonymus i ka adresuar Shtetit...

Rusia armatos avionët me raketa të reja

Avionët ushtarak rus Su-34 për herë të parë që nga fillimi i operacioneve ushtarake në Siri janë të armatosur me raketa ajër-ajër, shkruan Russia...

Përsëritet historia, djali i Zidane godet me kokë kundërshtarin

Historia e ndodhur në finalen e botërorit të vitit 2006, kur Zinedine Zidane goditi me kokë Marco Materrazin në fushën e lojës, perseritet. Djali i...

Marina dhe Getoari dalin hapur më në fund…

Marina Vjollca dhe Getoar Selimi tashme dalin hapur. Pas shume muajsh kur perfliteshin per nje lidhje, me ne fund ata dalin hapur. Showbizi shqiptar ka publikuar...

Helmim nga alkooli, vdekje masive në Rusi

Komiteti hetues rus tha sot se 11 persona vdiqën në qytetin siberian të Krasnoyarsk pas kishin pirë uiski falso Jack Daniels. Njerëzit, sipas komitetit janë...

Ja sa e pagoi Bashkia e Tiranës këngëtarin britanik për 50 minuta koncert në...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj solli në Tiranë britanikun John Newman për të kënduar 50 minuta në eventin “Nata e Bardhë”. Mirëpo burime...

Akuzat për shitjen e ndeshjes me Shqipërinë, ja letra e futbollistëve të Armenisë

Lojtarët e kombëtares së Armenisë përmes një letre të hapur i janë përgjigjur kreut të federatës së futbollit, Ruben Hayrapetyan pas akuzave se shitën...

LAJMET E FUNDIT