Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Tahiri takon Fleckenstein, diskutohet për reformat dhe arritjet

tahiriMinistri i Brendshëm Saimir Tahiri ëstë takuar me reporterin për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein.

Sipas informacioneve zyrtare, Tahiri ka informuar eurodeputetin mbi arritjet në luftën kundër narkotikëve, krimit të organizuar dhe korrupsionit.

Tahiri dhe Fleckenstein folën gjithashtu dhe mbi reformat e deritanishme të ndërmarra nga maxhoranca, dhe puna për plotësimin e angazhimeve në kuadër të integrimit evropian, duke vënë theksin tek reforma në drejtësi.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.