Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Mediat italiane: Rei Manaj u la jashtë kombëtares, akuzon De Biasin

rei-manajSulmuesi i Interit Rei Manaj, i cili u be objekt i teknikut Xhani De Biasi per ndërhyrjet e tij për t’u futur ne kombëtare ka reaguar menjëherë, duke i konsideruar thëniet e trajnerit te kombëtares thjesht gënjeshtra. Ne një reagim ne profilin facebook, por qe me pas u hoq dhe qe u citua  menjëherë nga te gjitha mediat italiane përfshire edhe prestigjiozen ‘Gazeta Dello sport” 18 vjecari ka këmbëngulur se personi qe ka thëne se i çon mesazhe çdo fundjave për t’u futur ne kombëtare ka gënjyer.

Unë, thekson Manaj nuk i kam fituar gjerat duke lëpire apo lutur, por me djerse dhe sakrifica pa fund. Unë, ka bere te ditur lojtari i kam shkruajtur vetëm njëherë De Biasit pas ndeshjes me Serbinë. Unë e dua me shume se veten kombin, dua te përfaqësoj Shqipërinë, por jo domosdoshmërish duhet te luaj për kombëtaren.

Fjalët qe janë përhapur nuk janë gje tjetër vetëm nje gënjeshtër e madhe dhe qesharake. Ditën e djeshme De Biasi deklaroi se Manaj i shkruan çdo jave, duke i treguar se sa minuta luan me Inter qe te futet ne kombëtare, duke e irrituar se tepërmi futbollistin i cili është pjese e kombëtares se 21 vjeçareve.

Ne 14 korrik te këtij viti sulmuesi shtatlarte beri hapi me te madh ne karrierën e tij, duke kaluar nga Kremoneze te Inter për një shume prej 1 milionë euro ne nje kontrate 5 vjeçare.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet