Tiranë, bllokohet 1 kg heroinë, katër të arrestuar në qendrën tregtare

Aktualitet

arresti-qtuuPolicia bllokon nje sasi heroine ne nje qender tregtare ne Tirane. Burime zyrtare te policise, kane informuar se Seksioni per Narkotiket ne Drejtoria e Policise Qarkut Tirane, ne kuader te nje operacioni, ka bere te mundur kapjen dhe sekuestrimin e nje kg lende narkotike e dyshuar "Heroine".

Gjate aksionit, nga polici thuhet se eshte arritur te ndalohen disa shtetas shtetas.

Sipas informacioneve te fundit, deri tani policia ka arritur te vendose ne pranga kater persona ndersa eshte ende ne kerkim te tre te tjereve.

Aksioni eshte zhvilluar ne autostraden Tirane-Durres ne parkingun e QTU ku trafiantet kane qene duke bere shitjen e droges tek bleresit e saj.

ME TE LEXUARAT