Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Mesazhet e Lulzim Bashës e Sali Berishës për kualifikimin e kombëtares

shqiperi-euro2016Kreu i opozitës, Lulzim Basha, me anë të një statusi në “Facebook” shpreh mirënjohjen e tij për kombëtaren, ndërsa kërkon edhe lirimin e Ismail Morinës.

“PERPARA SHQIPE! Mirenjohje Kombetares Kuq e Zi! Lironi Ballist Morinen!”, shkroi Basha.

Nderkohe ish-kryeministri sali Berisha ka komentuar ndeshjen Armeni-Shqiperi duke shkruar: Fitore historike 3 – 0 e ekipit te kombit tone me Armenine. Futbolli yne kombetar ne zenit. Mirenjohje te thelle, urimet me te perzemerta kuqezinjve qe firmosen sot ne Yerevan historine, ne radhe te pare De Biazit, kapitenit Cana, shenuesve te golave historike Xhemshiti dhe Sadikut, Berishes se pamposhtur dhe te gjithe Ekipit! Urimeee!!!

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
1 Comment
  1. tokesori says

    ik ore PIRDHU sali-KAFSHA !!! Ata cuna po te dilnin ne proteste kur ti ishe ne pushtet do ti kishe vrare…., ke dhene prova se je KRYEKRIMINEL.

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet