Etrit Berisha: Humbëm një betejë por fituam luftën

etrit-berishaPortieri i Kombëtares, Etrit Berisha, i cili ishte një ndër më meritorët për suksesin e Shqipërisë, u shprehë shumë i lumtur për kualifikimin në Francë.
“Ishte një ndeshje e madhe, ende nuk mund ta besoj se e kemi arritur Francën. Gjithmonë kemi besuar te

kualifikimi, por gjatë udhës kishim pak vështirësi. Dy ndeshjet e fundit ishin shumë të vështira, por ne arritëm të kthehem.
Një betejën e kemi humbur, por e fituam luftën dhe kjo ka rëndësi. Me këtë rast dua t’i përshëndes të gjithë, posaçërisht tifozët kuq e zi, pasi ata ishin gjithmonë pas nesh.
Edhe një herë kërkoj falje për humbjen kundër Serbisë, por tani kjo i përket të kaluarës. Shihemi në Francë”, ka thënë Berisha në fund të ndeshjes”, theksoi Berisha.

Kliko per me shume info
loading...