Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

SHQIPERIA BEN HISTORINE, JEMI NE EURO 2016

Perfundon gjithcka. Shqiperia fiton ne Armeni me tre gola pa pesuar asgje dhe shkon ne kampionatin Europian.
Ne minuten e 76 Armando Sadiku shenon per Shqiperine pas nje asisti te bukur nga Roshi.
72′ – Tjeter zevendesim per Shqiperine. Largohet Memushaj, aktivizohet Kukeli.
58-Zevendesimi i pare per Shqiperine. Largohet Cikalleshi, futet Sadiku. Aktivizohet edhe Sarkizov per Armenine, duke zevendesuar Movsisyan.

Minuta 46′ – Mundesi e shkelqyer menjehere per tane, por Basha nuk godet si duhet brenda zones.

Nis pjesa e dyte e ndeshjes, me zevendesime per Armenin.
Ozbiliz futet ne fushen e lojes duke zevendesuar Yusbashyan.

Arbitri vershellen mbylljen e pjeses se pare me rezultat 0-2. Shqiperia e mbyll kete pjese te ndeshjes ne avantazh dhe praktikisht e kualifikuar per ne Euro 2016.
Memushaj ne minuten e 23 gjuan nga goditja e denimit. Shenon Xhimshiti golin e dyte per Shqiperine. Rezultati i ndeshjes, 0-2 per kombetaren shqiptare.
berishaaaaaShqiperia shenon gol ne minuten e tete. Sulmi kuqezi ka krijuar nje rremuje para portes se Armenise, goli eshte shenuar ne emer te Shkelzen Gashit, mirepo mund te flitet edhe per nje autogol te njerit prej futbollisteve armene.
7′- Portieri Berisha ben mrekulline, duke mos i lejuar golin armeneve.

6′ – Arbitri jep goditje denimi per armenet ne hyrje te zones sone.

3′- Kombinime ne mesin e fushes nga lojtaret tane, por ka nje nderhyrje te gabuar ndaj Memushajt. Goditja e pare e lire e takimit.

1′ – Mkhitayan kroson nga e djathta e sulmit armen, por topi perfundon ne duart e Berishes.

Nis ndeshja Armeni-Shqiperi. Topin e pare e luajne armenët.

kombetarja20154Formacioni i Shqipërisë:

Berisha; Hysaj, Cana, Xhimshiti, Aliji; Memushaj, Basha, Xhaka; Roshi, Gashi, Cikalleshi

Formacioni i Armenisë:

Kasparov; Andonian; Haroyan; Arzumanyan; Mkrtchyan;Pizzelli; Ghazaryan; Hovhannisyan;Movsisyan;Yusbashyan; Mkhitaryan

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet