Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Nuk pagoi faturat, i ndërpritet energjia Agon Channel

Pronari në kërkim, Agon Channel ndryshon emër dhe logoMospagesa e faturave të energjisë elektrike mësohet se ka çuar në ndërprerjen e saj në televizionin Agon Channel. Duket se drejtuesit e televizionit pas telasheve me drejtësinë shqiptare dhe hetimeve për pastrim parash janë ndeshur me një tjetër situatë. Mospagesa e faturave ka bërë që punonjësit e Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike të mbërrijnë në orët e para të ditës dhe të ndalojnë energjinë. Një veprim që drejtuesit e televizionit e kanë gjetur si rast për të mbyllur përfundimisht televizionin në të cilin punonjësit kishin katër muaj që nuk paguheshin.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet