Home 2015 October

Monthly Archives: October 2015

Fotot e reja, Elvana Gjata tregon format seksi

Pak ditë më parë Elvana Gjata fitoi vëmendjen e të gjitha mediave me shkuarjen e saj në Itali. Ajo atje realizoi një set fotografik me...

Barcelona mund Getafen, barazon Realin në tabelë

Skuadra e Barcelonës ka shënuar fitore në udhëtim ndaj Getafes me rezultat 2 me 0. Golat për katalunasit i realizuan Suarez dhe Neymar, ndërsa...

Interi merr kreun e Serisë A

Interi është rikthyer në krye të tabelës së Serie A, pas fitores minimale ndaj Romës me rezultat 1 me 0. Golin e vetëm në...

Fotoja që po thyen miliona zemra, babai me vajzën para se të binte avioni

Kjo foto është shumë prekëse. Në të duket babai 38 vjeçar Iurii Sheina dhe vajza e tij e vogël Anastasiia Sheina, vetëm 3 vjeç. Ata kishin...

Berisha: Ja telefonata e përgjuar e Saimir Tahirit me trafikantët

Ish-kryeministri Sali Berisha ka cituar sot biseden qe sipas tij, ministri i Brendshem Saimir Tahiri ka bere me persona te lidhur me trafikun e...

Memushaj, gol dhe asist për Pescarën

Ledian Memushaj konfirmohet lider i padiskutueshëm i Pescarës në Serinë B. Mesfushori shqiptar u aktivizua titullar në sfidën ndaj Crotones, madje hapi serinë e...

Juventus, fitore “in extremis” në derbin e Torinos

“Deja Vu” në derbin e Torinos. Ashtu si edhe sezonin e kaluar Juventusi arrin të marrë fitoren në “Juventus Stadium” përballës skuadrës së Venturës...

Rrëzimi i avionit, Kerry ngushëllon popullin rus

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, ka ngushëlluar popullin rus pas rrëzimit të aeroplanit të pasagjerëve, në Gadishullin Sinai të Egjiptit. Të 224 njerëzit...

Lufthansa, Air France shmangin fluturimet mbi Sinai

Dy nga linjat më të mëdha ajrore në Evropë kanë vendosur të shmangin fluturimet mbi Gadishullin Sinai të Egjiptit, derisa të qartësohet se çfarë...

LAJMET E FUNDIT