Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Këta janë snajperët që ruajtën Cristiano Ronaldon në “Elbasan Arena”

snajperetttFederata Shqiptare e Futbollit në bashkëpunim me Policinë e Shtetit kishin marrë masa të forta për mbarëvajtjen e ndeshjes mes Shqipërisë dhe Portugalisë dhe ne vecanti per ruajtjen e sigurise se skuadres portugeze, ku ne qender te vemendjes ishte Cristiano Ronaldo.
Masat e marra për mbrojtjen e Ronaldos ishin të shumta. Policia mbikqyri me helikopterë hyrjen e publikut ne stadium ndersa mjetet ajrore patrullonin vazhdimisht ne “Elbasan Arena” edhe gjate ndeshjes derisa Ronaldo u largua me truprojat e veta personale. Snajperët ishin vendosur rreth stadiumit ne dosa cati pallatesh dhe kane mbikqyrur gjithcka.

Garda e Republikës ishte angazhuar për këtë takim për shkak edhe të personaliteteve të politikës shqiptare që shkuan në stadium për të ndjekur ndeshjen.

plani-masatt

Leave A Reply

Your email address will not be published.