Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Arben Ndoka e Armando Prenga jashtë Kuvendit, reagon SHBA: Përparim për Shqipërinë

donald luShtetet e Bashkuara te Amerikes e konsiderojne nje perparim serioz per Shqiperine, dorezimin e mandatit nga deputeti Arben Ndoka dhe arrestimin e deputetit Armando Penga, personazhe qe hyne ne politike te lakua per denime penale te meparshme ndaj tyre.

“Ambasada e Shteteve të Bashkuara mirëpret vendimin e deputetit Arben Ndoka për t’u dorëhequr nga parlamenti dhe vendimin për të lejuar arrestimin e deputetit Armando Prenga”, thuhet ne deklaraten e shperndare pasditen e sotme nga ambasada e SHBA ne Tirane.

Sipas Ambasades, “këto vendime përfaqësojnë përparim të mirëfilltë për Shqipërinë drejt krijimit të një sistemi politik me drejtues të standardeve më të larta etike”.

Leave A Reply

Your email address will not be published.