Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

E dashura serbe e Xhimshitit ka një mesazh për Kombëtaren shqiptare

serbja-kombetarelisa Menkoviç, e dashura serbe e mbrojtësit të kuqezinjëve, Berat Gjimshiti i uron Kombëtares Shqiptare fitore ndaj Portugalisë.

Menjëherë pasi mediat shkruan për lidhjen e futbollistit me modelen serbe, vetë bukuroshja ka regauar në profilin e saj në “Instagram”, ku duket se është dhe keqkuptuar paksa.

Alisa i drejtohet medias në gjuhën shqipe, së cilët sipas saj i kanë ngatërruar emrin. Por siç duket “google translate” nuk e ka ndihmuar shumë zeshkanen për të kuptuar lajmin në gjuhën shqipe.

“Përshëndetje të gjithve, në këtë artikull më quajnë Menkoviç, por emri im nuk është Menkoviç. Të dashurit tim, Beratit dhe gjithë Kombëtares i uroj fitore ndaj Portugalisë. Emri im nuk është Menkoviç”.Gjimshti

Leave A Reply

Your email address will not be published.