Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Sulmi, Boko Haram vret 26 persona

boko-haramDëshmitarët thonë se 26 persona janë vrarë në verilindje të Bornos nga sulmuesit që besohet të jenë rebelë nga grupi ekstremist Boko Haram, raporton agjencia e lajmeve Associated Press.

Ali Abdulqasim tha se fshati i tij Kolori dhe fshati fqinj Baana-imam janë sulmuar mbrëmë vonë.

loading...

Rekomandojme

Abdulqasim tha sot se i shpëtoi sulmit duke u fsheur, dhe se kishte parë sulmuesit mbi kuaj teksa gjuanin me armë në drejtim të fshatarëve.

Edhe Abbas Gava, zëdhënës i një grupi civil të mbrojtjes tha se 26 persona kanë vdekur nga sulmi.

Ngritja e Boko Haram-it, në gjashtë vjetët e fundit ka shkaktuar vdekjen e rreth 20 mijë personave.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet