Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Petrit Vasili i LSI deklaratë kundër urdhërit të Edi Ramës

vasiliKryetari i Grupit Parlamentar të LSI-se, Petrit Vasili ka reaguar ndaj urdhrit të kryeministrit, Edi Rama për vendimin e kalimit të Spitalit të Traumës në varësi të Ministrisë së Mbrojtjes.

Vasili e cilëson këtë vendim hap prapa dhe i kërkon qeverisë ta rishikojë me racionalitet këtë vendim të saj.

Kreu i grupit të LSI-së thekson se, ky hap është pakuptim dhe nuk përputhet me programin e qeverisë për shëndetësinë.

“Me këtë vendim ndalet ndryshimi i nisur në Qendrën e Traumes. Do të ulet niveli i shërbimit për pacientet. Vendimi i pakonsultuar me specialistet e shëndetësisë”, shprehet Vasili.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet