Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Basha: Në Shqipëri e Bjellorusi u ulën pagat, Rama-Lukashenko dy luanët e Europës

bashaLideri demokrat Lulzim Basha, duke iu referuar disa statistikave të FMN tha se Shqipëria dhe Bjellorusia janë dy vendet ku pagat kanë pësuar një rënie reale.

Në një postim në rrjetin social FB, Basha shkruan se Rama dhe Llukashenko janë dy luanët e Europës sot.

“Dy luane ka sot Europa, Llukashenko dhe Edi Rama. Shqiperia dhe Bjellorusia dy vendet e vetme ne Europe sipas FMN ku rane pagat reale. Ne Shqiperi pagat dhe pensionet nuk u rriten por rane sepse 160 milione dollare u vodhen vetem ne 7 muaj nga doganat dhe tatimet. Rrit taksat, vidh taksat dhe bjeri popullit. Kjo eshte dyshja Rama-Meta”, tha Basha.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet