Operacione antikanabis në Tepelenë e Shkodër, asgjësohen 3668 rrënjë

Kliko per me shume info

kanabis-tepeleneEfektivët e policisë kanë asgjësuar ditën e mërkurë 3668 bimë kanabis sativa në operacione të ndryshme në Tepelenë dhe Shkodër.

1102 bimë narkotike u gjetën të mbjella në fshatin Veliqot të Tepelenës dhe u procedua penalisht në gjendje të lirë kryeplaku i fshatit. U shpall në kërkim dhe kultivuesi i bimëve narkotike, 39-vjeçari me iniciale I.Xh.

Kliko per me shume info

Ndërsa në Shkodër u asgjësuan 2566 bimë kanabis të mbjella në 15 parcela në fshatin Telumë.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here