Vlorë dhe Shkodër, asgjesohen me djegie 3667 rrënjë kanabis sativa

Kliko per me shume info

kanabis-tepeleneNë Vlorë dhe në Shkodër janë asgjesuar 3667 rrënjë bimë narkotike të llojit kanabis sativa.

Në Vlorë u asgjesuan gjithësej 1943 rrënjë kanabis sativë të mbjellë në 23 parcela të ndryshme në tre fshatra.

Kliko per me shume info

Në Armen u asgjesuan me djegie 13 parcela me me 1247-rrënjë.

Në Lubonjë u asgjesuan djegie 7-parcela me 620-rrënjë bimë narkotike “Canabis” dhe në fshatin Peshkëpi u asgjesuan 3 parcela me 76 rrënjë kanabis.

Po ashtu edhe në Shkodër u asgjesuan 1724 rrënjë kanabis.

Konkretisht në shatin Kajvall, në Shkodër, janë gjetur dhe asgjesuar 6 parcela me 539 rrënjë bimë narkotike Canabis Sattiva.

Në fshatin Qerret, në Shkodër u asgjesuan 8 parcela me 960  rrënjë kanabis.

Në vëndin e quajtur Bregan, në fshatit Reç i Ri, në Shkodër u asgjesuan 25 rrënjë.

Në vëndin e quajtur Gryka e Majës, në fshatin Berishë, në Pukë u asgjesuan 2 parcela me 200 rrënjë bimë narkotike  Canabis Sattiva.

Po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve.Materialet i kaluan Prokurorisë së rrethit gjyqësor Shkodër, për vepren penale ”Kultivim i bimëve narkotike.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here