Një tjetër Lazarat zbulohet në Mirditë

Kliko per me shume info

kanabis-vloreNje sasi e konsiderueshme bimesh narkotike eshte asgjesuar sot nga Policia e Mirditës.
KJo e fundit ka konstatuar këtë të mërkurë një tjetër rast të kultivimit të kanabisit, duke asgjësuar mbi 2300 bimë narkotike.

Burime nga drejtoria lokale e policisë bëjnë të ditur se, pas informacioneve të mbledhura në rrugë operative, uniformat blu kanë kryer një kontroll të imtësishëm në zonën e Fanit.

Kliko per me shume info

Bimët janë gjetur të mbjella në 6 parcela dhe gjatësia e tyre varionte nga 80 cm deri në 2 metra, saktësojnë burimet, që shtojnë se bimët u asgjësuan përmes zjarrit.

Drejtues të Policisë së Shtetit kanë deklaruar më herët se tendenca e re e kultivuesve të narkotikëve është mbjellja e bimëve në parcela të vogla në zona të thella dhe pa pronar. Sasia e asgjesuar ngjason me parcelat e shumta me droge qe kane ekzistuar ne Lazarat.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here