Shuma marramendëse që transferoi Xherdan Shaqirin në Angli

Kliko per me shume info

Xherdan-Shaqiri-287x200Më në fund Xherdan Shaqiri edhe zyrtarisht zgjedh klubin e ri.

Futbollisti shqiptar i Zvicrës tashmë edhe zyrtarisht është pjesë e klubit anglez, Stoke City.

Kliko per me shume info

Stoke City dhe Interi përfundimisht kanë arritur marrëveshje për transferimin e ish-futbollistit të Bayern Munich.

Shqiptari me prejardhje nga Zhegra e Gjilanit është transferuar tek klubi anglez për shifrën 16 milion euro, ndërsa lojtari ka firmosur kontratë pesë-vjeçarë

Zyrtarizimi i kalimit te Shaqirit edhe konfirmuar nga ueb sajti i klubit anglez, madje, thuhet se Xherdani pritet të debutoj këtë fundjave kundër Tottenhamit.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here