Xherdan Shaqiri drejt Turqisë…

Kliko per me shume info

xherdan-interËshtë klubi i famshëm turk, Fenerbahçe që i është shtuar garës për mesfushorin shqiptar te Interit, Xherdan Shaqirin.

Ylli i Zvicrës sipas të gjitha gjasave, gjatë kësaj verë do të largohet nga skuadra “Nerazure” për shkak se ai nuk është në planet e trajnerit Roberto Mancinit.

Kliko per me shume info

Ish-futbollisti i Bayern Munich, i cili kërkohet nga Schalke, Borussia Dortmund e Evrton, tani është futur edhe në “radarët” e Fenerbahçës.

E përditshmja turke “Fanatik” shkruan se Fenerbahçe është mes pretendentëve për të përfituar aftësitë e futbollistit kosovar.

Marrëdhëniet e mira mes drejtorit sportiv të klubit turk Giuliano Terraneo dhe Interit mund të shërbejnë për ta afruar më shumë 23 vjeçarin me qytetin e Stambollit.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here