Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Berlin, UEFA nis hetimet për ndeshjen Kukësi-Legia Varshavë

uefaUEFA nisi sot një hetim, pasi ndeshja e tretë kualifikuese, e vlefshme për Europa League midis skuadrës së Kukësit dhe Legias së Varshavës të Polonisë u ndërpre për shkak të rrëmujave që krijuan tifozët.

Legia tha në një deklaratë se mesfushori i tyre, Ondrej Duda u godit nga një gur i hedhur nga turma gjatë pjesës së parë të ndeshjes, por nuk pësoi lëndime të rënda.

Problemet filluan kur Legia kryesonte 2-1 në fillim të pjesës së dytë.

Shishe dhe më pas gurë u lëshuan nga tifozët që çoi në ndalimin e lojës me vendim të arbitrit

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.