Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Valentina Leskaj zëvendëson Dulen, merr postin e nënkryetares së Parlamentit shqiptar

vali leskajPartia Socialiste ka marrë postin e nënkryetarit të tretë të Kuvendit të Shqipërisë. Sipas burimeve nga partia rozë, Valentina Leskaj do të marrë postin e lënë bosh pa dorëheqjes së Vangjel Dules pak kohë më parë.

Në këtë mënyrë, Kuvendi, përveç kryetarit Ilir Meta, do të përfaqësohet nga tre nënkryetarë, kreu i PBDNJ-së, Shpëtim Idrizi, nënkryetari i PD-së, Edmond Spaho dhe deputetja socialiste e qarkut Vlorë, Valentina Leskaj.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet