Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Krujë, asgjesohen 3052 bimë narkotike Cannabis Sattiva

kanabbAsgjësohen sasi të konsiderueshme bimësh narkotike në zonën e Krujës. Policia bëri me dije se në vijim të operacioneve të njëpasnjëshme për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike më  datë  11.07.2015 është  zhvilluar një  tjetër operacion nga Efektivat e Komisariatit të Policisë Krujë në  bashkëpunim me Komisariatin e Ndërhyrjes së  Shpejtë ”FNSH”Tiranë.Në  kuadër të  këtij plan-operacioni për “ Parandalimin e kultivimit të  lëndëve narkotike “ është finalizuar me sukses operacioni i koduar“Cudhi-2”.

Nga një kontroll i ushtruar në të  gjithë  territorin e fshatit Rranxë ,Komuna Cudhi Krujë  u konstatuan rreth 3052 rrënjë bimë narkotike.

Bimët dyshohet të jenë të llojit Cannabis Sattiva,ku u asgjesuan në vend me anë të djegies dhe një pjesë e tyre u morën në cilësinë e provave material, tha policia.

Sipas saj, nga ana e punonjësve të Policisë Krujë,vazhdon puna për dokumentimin e plotë  të  ngjarjes,identifikimin dhe kapjen e autorëve përgjegjës për veprën penale”Kultivimi i bimëve narkotike”parashikuar në nenin 284 të Kodit Penal.

1 Comment
  1. tokesori says

    BRAVO POLICIA !!!RESPEKTE !!!!

Leave A Reply

Your email address will not be published.