Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Nishani dhe Berisha urojnë ekipin kombëtar

nishaniberisha-fbb2015Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, ka përshendetur vendimin e Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv duke u shprehur në faqen zyrtare në Faccebok: “Urime Ekipit Kombëtar. Perpara”.

Edhe ish kryeministri dhe deputeti demokrat Sali Berisha ka pershendetur vendimin e CAS per Shqiperine

“Nje fitore per t’u pershendetur, triumf i drejtesise nderkombetare!

Te dashur miq, Gjykata Nderkombetare e Arbitrazhit Sportiv beri drejtesine, i dha tre piket ekipit tone kombetar per ndeshjen e nderprere nga albanofobia ne stadiumin e Beogradit. Ky eshte nje vendim i madh per te drejten, ekipin tone kombetar dhe te gjithe shqiptaret. Urimeee!!! sb”, shkruan Berisha ne profilin e tij ne fb.

1 Comment
  1. tokesori says

    ngushellime o sali per serbet e tu. Le ta kruajne me shqiptaret tjeter here, u thuaj edhe ti nga pervoja jote me shqiptaret….

Leave A Reply

Your email address will not be published.