Kuvendi i Shqipërisë nderon viktimat e Srebrenicës

Kliko per me shume info

kuvendiKuvendi i Shqipërisë nderoi sot me një minutë heshtje viktimat e masakrës së Srebrenicës.
Ish-kryeministri Sali Berisha ftoi deputetët që të përkujtojnë viktimat e këtij genocidi, duke e konsideruar masakra më e turpshme.
Më 11 korrik të vitit 1995, trupat e serbëve të Bosnjës, pushtuan Srebrenicën, një qytet që i shpallur ‘zonë e sigurt nga Kombet e Bashkuara, duke ekzekutuar rreth tetë mijë myslimanë boshnjakë.

loading...

1 COMMENT

  1. Edhe kush flet? KRYEKRIMINELI…., si nuk te bie ndonje rrufe ne koke o sali !!!! A thua se nuk ishe ti qe bashkepunove me serbet duke e ndihmuar makinen e blinduar serbe te vriste dhe masakronte gjate asaj periudhe…., vetem ti duhet te mos flasesh per luften ne ish-Jugosllavine se ke qene bashkepunetor i serbeve dhe ushtar i bindur i milloshevicit, ….po per masakren e Gerdecit o sali pse nuk ke kerkuar heshtje, apo nuk te ka lene xeni, se i vrau me merak te madh?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here