Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Krujë, asgjesohen gjashtë parcela me kanabis, 560 rrënjë drogë

kanabbPolicia e shtetit njoftoi se eshte arritur te finalizohet me sukses operacioni i koduar”Kordinata” ku eshte bere e mundur te asgjesohen 560 bimë  lëndë narkotike Cannabis Sattiva.

Burimet zyrtare theksuan se në vijim të operacioneve të njëpasnjëshme për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike të zhvilluara nga Efektivat e Komisariatit të Policisë Krujë për “ Parandalimin dhe goditjen e trafikut të lëndëve narkotike “ është përfunduar me sukses operacioni “Kordinata”.

Nga një kontroll i ushtruar në fshatin Kutsaje,në një terren të pyllëzuar me driza u konstatuan:

• 6 parcela  me  rreth 560 rrënjë bimë narkotike,në një sipërfaqe 100-200 m².

Bimët dyshohet të jenë të llojit Cannabis Sattiva,ku u asgjesuan në vend me anë të djegies dhe një pjesë e tyre u morën në cilësinë e provave materiale.

Nga ana e punonjësve të Policisë Krujë,vazhdon puna për identifikimin dhe kapjen e autorëve për veprën penale”Kultivimi i bimëve narkotike”parashikuar në nenin 284 të Kodit Penal.

Leave A Reply

Your email address will not be published.