Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Kërkoi rryshfet, arrestohet mjeku psikiatër në Shkodër

policia-shkoderPolicia e Shkodres arreston nje mjek psikiater me akuzen e korrupsionit.

Burimet zyrtare kane thene se nga Efektivat e Komisariatit të Policisë Shkodër, u bë ndalimi me iniciative për shtetasin Gjon  Preçi, 51 vjeç, banues në Shkodër, me profesion mjek psikiatër.

Pas arrestimit te mjekut, policia tha se filloj proçedimin penal në gjëndje të lirë për shtetasin
V.K., 62 vjeç, banues në Kukës.

Hetimi per kete ceshtje ka nisur pas kallzimit të shtetasit  V.K., ndaj shtetasit Gjon Preçi i cili ka shpërdoruar detyrën dhe ka kërkuar para në këmbim të shërbimit. “Per kete aresye, u bë ndalimi me iniciativë i shtetasit Gjon  Preçi”, ka thene policia.

Sipas saj, pas hetimeve te para materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, në ngarkim të shtetasit Gjon Preçi për veprat penale të “Shpërdorim detyre” dhe “Korrupsion pasiv i përsonave që ushtrojnë funksione publike”, parashikuar nga neni 248 dhe 259 i Kodit Penal,
dhe për shtetasin V.K.,  për veprën penale të “Korrupsion aktiv ndaj përsonit që ushtron funksione publike”, parashikuar nga neni 244 i Kodit Penal .

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet