Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Vlorë, asgjësohen parcelat me 2600 rrënjë kanabis sativa

kanabis-vlorePolicia e Vlorës ka asgjësuar mbi 2600 bimë narkotike hashashi në një operacion të ndërmarrë në fshatin Dushkarak.

Bima ishte mbjellë në 17 parcela të vogla në zonat përreth fshatit dhe kishin një lartësi që varionte nga 10 deri në 130 centimetër.

Policia ka asgjësuar bimët përmes djegies, ndërkohë që ka nisur hetimet për identifikimin dhe arrestimin e autorëve me akuzën e “kultivimit të bimëve narkotike”.

Leave A Reply

Your email address will not be published.