Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Kosovarja thur këngë për kryeministrin: Edi Rama i legjendë e gjallë

Linda Morina, nga Kosova, ka krijuar nje kenge per kryeministrin aktual te Shqiperise, Edi Rama.

Videoja eshte publikuar ne rrjetet sociale bashke me tekstin e kenges:
Vargjet e Këngës:

Këndoj trimin nga Tirana, kryeministrin Edi Rama
Edi Rama, djali i Kristaqit, trim i madh o i idealit
Ti punove o me drejtësinë, Shqipëria o ta dha votën tye
Rrnoft Partia o Socialiste, me Edi Ramën o kryeministër

Edi Rama o yll epoke, rreze drite o vepra jote

Edi Rama o vizionar, Shqipëria o jonë krenare
Po feston o Shqipëria, me Edi Ramën lulëzon Qeveria
Ty të don o kombi shqiptar, o Edi Rama, legjendë e gjallë

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet