Home 2015 July

Monthly Archives: July 2015

Mbreti i Instagramit, fatura marramendëse e një darke të vetme

Dan Bilzerian, lojtari profesionist i pokerit, ka konfirmuar edhe një herë titullin e “Mbretit të Instagramit”. Edhe pse nuk ka pasur asnjjë dyshim se argëtimet...

Topi i frikshëm i zjarrit fluturon në qiell

Një top i madh zjarri ka çarë qiellin mbi Argjentinë duke shkaktuar një valë të komenteve në rrjetet sociale. Pamja e bukur, e cila zgjati...

Ja kush është aktualisht njeriu më i urryer në botë

Walter Palmer deri kohët e fundit ishte i njohur vetëm si një dentist nga Minesota dhe tani pranë emrit të tij qëndron – armiku...

Bie nga tarraca e katit të shtatë por mbijeton…

Një djalë ka ra nga ballkoni i katit të 17-të në një ndërtese banimi në Kili dhe për mrekulli ka mbijetuar! Rënia është regjistruar nga...

Shtëpia 20 milionë dollarëshe e Taylor Swift

Taylor Swift i ka dhuruar vetes një super apartament me vlerë prej 20 milionë dollarë. Shtëpia Tribeca e yllit të pop –it ka 7 dhoma...

Ja pse u porosit nga burgu vrasja e mjekut në Shkodër

Policia arriti të zbardhë të gjithë skemën e vrasjes së mbetur në tentativë të mjekut të Shkodrës Agron Torelli. Hetimet kanë zbuluar edhe motivin...

A e dini se ju përgjojnë nga interneti, ja si të mbroheni në Chrome

KeyboardPrivacy eshte një shtesë e Google Chrome që maskon kohën që ju duhet për të shkruar në tastierë. Specialistet thone se do të keni...

NASA zbulon planetin shkëmbor pranë Tokës…

NASA ka zbuluar një planet shkëmbor ‘vetëm’ 21 vite dritë larg Tokes, të cilin agjencia amerikane e hapësirës po e quan që tani një...

Parandalohet arratisja në Lezhë, arrestohet vëllai i të burgosurit

Policia e Lezhës arrestoi një të ri që akuzohet se i ka dërguar një sharrë hekuri në burg të vëllait sic dyshohet si pjesë...

Një vaksinë e efektshme për Ebolën

Studiuesit thonë se një vaksinë eksperimentale për Ebolën, ka rezultuar “jashtëzakonisht e efektshme” për parandalimin e sëmundjes vdekjeprurëse. Organizata Botërore e Shëndetësisë tha sot se...

LAJMET E FUNDIT