Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Ministri Tahiri: Kolegët e tu kryen punë Ibrahim! Arrestuan ata që ngritën dorën mbi ty

tahiriMinistri i Brendshëm Saimir Tahiri reagoi për arrestimin e vëllezërve Aliko. “Kolegët e tu kryen punë Ibrahim. Ata që ngritën dorë mbi ty, u arrestuan për tu vënë para drejtësisë. Më në fund drejtësi, për ty Ibrahimin, për vet banorët e Lazaratit, për qytetarët e ndershëm që duan një Shqipëri të drejtë e përfundimisht të lirë nga kërcënimi i frikës. Faleminderit të gjithëve, burra e gra në Policinë e Shtetit e mbi të gjitha qytetarë pafund që mbështetet fort Policinë gjatë këtyre orëve të vështira për të gjithë”, shkruan Tahiri.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
1 Comment
  1. i huaji says

    te lumte,nuk ka rendsi kush eshte ne qeveri por si respekton ligjin dhe vlerat njerzore ne postin qe mbane,le te kuptoj njeher e pergjithmon populli shqiptare qe respektimi i ligjit dhe qetsia e qytetareve eshte parim i vlerave njerzore,nje shembull(srbia e greqia)funkcionoin si shtete te dores se hekurt per drejtat e qytetarve te tyre dhe po te ishit ju ne dore te tyre sdo ishit trajtu as si qenje njerzore,prandaj per te miren e kombit dhe qytetarve shteti duhet ti jep rendsi dhe te investoj ne organizimin dhe forcimin e ministris se mbrendshe se pa ta qytetaret e thjeshte sdo ishin te lire as ne shtepit e tyre,kini respekte per ta dhe lavdi per te gjithe policet e vrar ne detyre per mbrojtien e shtetit e kombit te tyre,kjo do ishte qellim primare i cdo te riu te ketij shteti ta perfaqsoj me nder dhe te kontriboj ne forcimin dhe mbajtien e rendit dhe qetsis se qytetarve dhe vizitorve te ketij vendi se sa te mirren me budallaqina qe ska vlera che prosperitet

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet