Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Sfilatë tronditëse në Paris, “Ju lutem vrisni Angela Merkel”

sfilata-vrisni-merkelNjë pankartë tronditëse në pasarelë. Ngjarja në fjalë ka ndodhur në Paris, Francë, ku një model sfiloi për stilistin Rick Oëens, gjatë kohës që mbante në dorë një fasho ku shkruhej “Please kill Angela Merkel… not” (Ju lutem vrisni Angela Merkel…mos).

Ishin të shumtë ata që menduan se bëhej fjalë për një provokim të stilistit, por me sa duket iniciativa nuk ishte e tij, për shkak të distancimit nga ngjarja. Gjithçka ishte nismë e vetë modelit dhe stilisti Oëens nuk e la ta kalonte lehtë, por e zuri me grushta pas skene. Modeli kishte zgjedhur të protestonte në heshtje ndaj kancelares gjermane.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.