Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Kosovë, dështon themelimi i Gjykatës Speciale

gjykata-speciale-kosoveMe 75 pro, 7 kundër , 2 abstenime nuk miratohet ndryshimet e Kushtetutës së Kosovës.

loading...

Rekomandojme

Me këtë votim, deputetët e Kuvendit të Kosovës i thanë Jo, miratimit të ndryshimit të amandamentit 24 të Kushtetutës së Kosovës, përmes të cilit do të hapej rruga për themelimin e Gjykatës Speciale.

Menjëherë pas rezultatit, seanca u mbyll.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet