Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Policia: S`dalim nga Lazarati pa kapur të fundit që qëlloi me armë, 47 të ndaluar

lazaratNe lidhje me ngjarjen e ndodhur ne Lazarat kuu vra polici Ibrahim Basha, policia informon se po vazhdon aksioni edhe sot. Gjate mbremjes se djeshme dhe deri ne keto momente jane dorezuar, kapur, shoqeruar nga Renea gjate kontrolleve ne banesa ne Lazarat sot rreth 45 persona nga Lazarati, tha policia.

Sipas burimeve zyrtare, nga keta 2 jane arrestuar. “24 persona jane te shoqeruar dhe po vijojne veprimet proceduriale ne bashkepunim me Prokurorine e Krimeve te Renda dhe Prokurorine e Rrethit Gjirokaster. Ndersa 18 persona pas verifikimeve te kryera jane lene te lire”, theksojne burimet zyrtare.

“Operacioni vijon dhe nuk eshte nderprere asnje çast. Operacioni do vijoje deri ne kapjen e personit te fundit qe goditi me arme policine”, deklarojne zyrtaret e policise.

Leave A Reply

Your email address will not be published.