Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Lazarat, 17-vjecari rreng për policinë, akuzë për trafik armësh e droge

xhulio-maloooProkuroria thote se 17-vjeçari, Xhuljano Malo, i cili u arrestua nga policia e Gjirokastrës me një arsenal armësh në fshatin Lazarat, do të hetohet për trafik droge dhe armësh.
Një dite pas ngjarjes në fshatin jugor, prokurorë të Krimeve të Rënda kanë ngritur dyshimet se 17-vjeçari nga Tepelena, kryente prej kohësh tregti armësh dhe kokaine.
Ai u ndalua nga policia e Gjirokastrës gjatë operacionit për kapjen e disa personave që qelluan mbi policinë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.