Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Mesila Doda: Ngjarja në Lazarat tragjedi njerëzore! Të mbështetet policia

mesilaDeputetja e Partise Demokratike Mesila Doda reagoi per ngjarjen e Lazaratit. “Nje tragjedi njerëzore vrasja e policit te Reneas Ibrahim Basha. Sot lutjet dhe ngushellimet tona shkojne per familjen, te afermit dhe miqte e te ndjerit. Zoti ju dhente force dhe ngushellim per humbjen e njeriut te tyre te dashur. Forcat e rendit duhet te sigurojne qe autoret do kapen dhe te shkojne para drejtesise dhe te marrin denimin qe meritojne.  Nderkohe duhet te behet kujdes veçanerisht nga media per te mos ngaterruar popullsine civile, burrat, grate, femijet e te moshuarit banore te Lazaratit me kete krim te rende apo te kerkojne ti japin ngjyrime politike. Krimi nuk ka as mbrojtje dhe as perkatesi politike ashtu si rendi dhe forcat e rendit nuk kane perkatesi partiake a politike, ato jane ne mbrojtjen tone dhe si te tilla duhet te mbeshteten dhe respektohen”, thote Mesila Doda.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
1 Comment
  1. hekuri says

    Ky krim zonja Mesila ka ngjyriim politik. Krimi u organizua kunder shtetit ne shenje hakmarrje per humbjen e thell te zgjedhjeve.

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet