Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Incidente në Himarë, kandidati i PBDNJ Fredi Beleri hyn në dy qendra votimi

fredi-beleriiKandidati i PBDNJ ka shkaktuar sot dy incidente në Himarë.

Në ora 11.30 Beleri ka hyrë në qendrën e votimit në qendër të Himarës duke shkelur kështu ligjin zgjedhor.

Ai është nxjerrë jashtë me debate nga anëtarët e komisionit të qendrës së votimit.

Më pas i njëjti kandidat ka tentuar të futet edhe në në qendrën e votimit në Lukovë, por nuk është lejuar.

Gjatë tentativës për të hyrë qendrën e votimit, Fredi Beleri është nxjerrë jashtë nga anëtarët e komisionit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet