Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Halim Kosova kritikon Bashën: Ka një të keqe, i nis gjërat e nuk i mbaron

halim-kosova-kritika-bashaKandidati i opozitës për Bashkinë e Tiranës, Halim Kosova po distancohet dukshëm nga drejtimi i deritanishëm i Bashkisë prej liderit të PD-së Lulzim Basha.

Në një fjalim elektoral ditën e sotme në Tiranë, kandidati Halim Kosova ka kritikuar lehtë Bashën, duke thënë se “bashkia e tanishme ka një të keqe, i nis gjërat dhe nuk i mbaron asnjëherë”.

Halim Kosova gjatë fjalës së tij ka folur edhe për ftesën që i bëri kryeministrit Edi Rama për të pirë një kafe së bashku.

“Aman mos ma vono atë kafe, ke dy ditë që më ke lënë pa kafe”, iu drejtua Kosova kryeministrit Rama.

1 Comment
  1. tokesori says

    boll se na hape barkun o halim. Per hir te atyre thinjave qe ne koke fol fjale me vend, jo si jeme e Zeqos maje thanes se nuk degjohesh dot me.

Leave A Reply

Your email address will not be published.