Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Berisha publikon fotot e dokumentet e vilës së Erion Veliajt

ajola-xoxeIsh-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot disa foto dhe faksimile qe sipas tij provojne disponimin e nje vile me vlere te madhe nga kandidati socialist per Bashkine e Tiranes, Erion Veliaj.

Ne dokumentet e publikuara nga Berisha, porosites i viles ne fjale rezulton Ajola Xoxe, bashkeshortja e zotit Veliaj.

Ja shenimi dhe fotot e publikuara nga Berisha ne FB:

Ja vila qe fshehu Erion Veliaj! Nje pyetje “Mr Fallcit”. Meqense mediat qenkan te miat, po Ajola a eshte e jotja zoteri??
Te dashur miq, media sociale kane botuar dokumentat origjinale te projektit dhe te nderteses te viles luksoze dy katesh ne mermer dhe materiale te tjera te cilesise se larte prej 600 mije eurosh ne Mullet te Ministrit te Mireqenies Personale, Erion Veliaj. Dokumentat, kontrata me firmen e ndertimit Prime Capital deshmojne se vetem ndertimi kushton 200 mije euro, ketu nuk perfshihet arrendimi i brendshem fabuloz shume me i kushtueshem se sa ndertimi.
Te gjitha dokumentat jane firmosur nga bashkeshortja e Erion Velise, Ajola Xoxa, me te cilen Erioni u martua duke bere me parate e ministrise se tij dasmen me dy raunde ne Keshtjellen e Gjirokastres dhe ne Peze!
Erioni, kur u pyet nga gazetari per vilen e tij ne Mullet, sipas rregullit te tij genjeu dhe tha se ajo nuk ekziston dhe kur gazetari insistoi se lajmi eshte botuar ne media zoti Rrenci iu pergjigj: Cilat media? Ato jane mediat e Saliut!
Me kete rast me duhet thjesht ta pyes “Mr Fallcin” se, mire mediat qenkan te miat po Ajola Xoxa, qe ka firmosur kontraten e viles ne çdo faqe, a eshte gruaja e juaj? Kesaj i thone ene hajn, ene mashtrues, dhe ke guxim e kerkon voten?!?!

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
5 Comments
 1. tony says

  po jo o doktor e keni gabim,,,se atij dhe dasmen mami ja beri,,,,mbase ka mbledhur leket i shkreti nga shitja e fiqeve,,,,po kam merak mos kan qene fiqte e marigose se RRoshit( griseldes) boooo e ke gabim doktor,,i ketij mendimi do jete dhe gjysem Tokesori…

  1. tokesori says

   nuk te rrihet pa e kruajtur? Shihet se i c’kategorie je qe kur edhe emrin tend e shkruan me germe te vogel. Sa per saliun, te gjithe e dime qe i kane ikur bletet nga kosherja dhe ka rrjedhur, po ti je me i rrjedhur se ai qe i vete nga pas . saliu me ato trute e thara kerkon ti prishi pune Erionit, po kot e ka diteziu, se Veliaj e ka te fituar Bashkine.

 2. hekuri says

  Pusho ,mbylle halen ti “djali” i doktorit ! Pasurija e Sales e ka vleren 100 here me te madhe se pasuria e Erionit i cili (Erioni) edhe po te doje nuk e arrin dot doktorin se ai eshte me grabiteqari i grabiteqareve!!! Me lejen e Sales jane pasuruar i gjithe taborri i tij si ish ministri i financave Bode qe habiti te brendshem e te jashtem me sterpasurine e tij, te gjitha te vjedhura nga arka e popullit.

 3. rrustem says

  turp per Tz qe merre me gjana pa vlere,Erionit nuk ja heq nje ashkel ……..esht djal i Ri punetor ,m.nj/f. ja vlen .

 4. tony says

  erioni ose dashnori juaj eshte i mire vetem te dergoj ndonje email USA- EU per Griselden ( marigon ) e Rroshit,,,dhe per te shitur fiq per asgje me teper…

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet