Home 2015 June

Monthly Archives: June 2015

Flamujt e Kosovës e Shqipërisë provokojnë austriakët

Tradita e shqiptarëve të Kosovës për të vendosur flamurin kombëtar dhe atë shtetëror mbi kulmin e shtëpisë që po ndërtohet, ka bërë që disa...

Shqiptari zëvendëson Sergio Ramosin tek Reali?

Skuadra e Real Madridit duket se do ta humbasë qendërmbrojtësin spanjoll, Sergio Ramos, gjatë këtij afati kalimtar. Sipas Daily Star, Manchester United është afër...

Jemen, arratisen 1200 të burgosur, mes tyre anëtarë të Al Kaidas

Nje numer prej mbi 1200 të burgosur në Jemen janë arratisur sot nga burgu, përfshi dhe disa të dyshuar si anëtarë të Al-Kaedës. Ngjarja e...

Thaçi: Siguruam Merkel, së shpejti themelojmë Specialen

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi bë bërë të ditur se siguruan Angela Merkel se Kosova shumë shpejt do të themelojë Gjykatën Speciale dhe do...

Britania: Në Kosovë ka rrezik për sulme terroriste

Ministria e Jashtme e Britanisë ka publikuar një hartë interaktive, e cila i ndan vendet me ngjyra, varësisht nga niveli i kërcënimit për sulme...

Doli i zhveshur në mes të Milanos, arrestohet shqiptari

Një emigrant shqiptar i cili ka dalë nudo në rrugët e Milanos është arrestuar nga policia. Incidenti ndodhi gjatë mëngjesit të sotëm. Behet me dije...

Biznes seksi në Itali, arrestohen 6 shqiptarë, tutorë prostitutash

Shtatë persona nga te cilet 6 shqiptare u arrestuan në Napoli te Italise, pasi akuzohen për shfrytëzim prostitucioni. Policia italiane zbuloi një organizatë kriminale,...

Përparimi i Shtetit Islamik: “Nëse Damasku bie, e ka radhën Ballkani”!

Eksperti serb i sigurisë Predrag Qeraniq, ka paralajmëruar se Ballkani është fokusi i ardhshëm nëse Damasku bie në duart e xhihadistëve të Shtetit Islamik,...

FMN vlerëson reformat në energjitikë

Fondi Monetar Ndërkombëtar ka vlerësuar reformën në sektorin energjitik duke deklaruar se kjo reforma ka nisur të lehtësojë barrën mbi financat publike për këtë...

Fotoja pas hekurave e Arbjon Alikos, të dyshuarit për vrasjen e fektivit të RENEA-s

Ky është Arbjon Aliko, dyshuar për vrasjen e efektivit të forcave të RENEA-së Ibrahim Basha. I riu nga Lazarati doli para togave të zeza, jo...

LAJMET E FUNDIT