Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Avioni bën ulje emergjente, piloti porosit pica për pasagjerët

pica-avionnnPasagjerët e linjës Filadelfia – Atalanta po udhëtonin me kompaninë ajrore “Delta” kur befas kanë parë se në avion po futeshin pica.

Avioni ishte ngritur nga Filadelfia në orën 14:00 të së martës dhe duhej të arrinte në Atalanta në orën 16:00, por piloti u kishte dhënë një lajm të keq udhëtarëve se duhej të bëjnë një ulje të detyruar në Knoxville për shkak të motit të keq.

Pasagjerët do të detyroheshin që të prisnin disa orë derisa moti të qetësohej, por kompania kishte vendour që të porosiste pica, si shpërblim për pritjen e tyre. Të gjithë ishin befasuar, por e kishin mirëpritur këtë vendim të kompanisë.

Pasi kishin shijuar picat e tyre dhe ishte dhënë leja për fluturim, avioni ishte ngritur sërish dhe udhëtarët arritën në Filadelfia tre orë me vonesë, por me stomakun plotë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet