Avioni bën ulje emergjente, piloti porosit pica për pasagjerët

Kliko per me shume info

pica-avionnnPasagjerët e linjës Filadelfia – Atalanta po udhëtonin me kompaninë ajrore “Delta” kur befas kanë parë se në avion po futeshin pica.

Avioni ishte ngritur nga Filadelfia në orën 14:00 të së martës dhe duhej të arrinte në Atalanta në orën 16:00, por piloti u kishte dhënë një lajm të keq udhëtarëve se duhej të bëjnë një ulje të detyruar në Knoxville për shkak të motit të keq.

Kliko per me shume info

Pasagjerët do të detyroheshin që të prisnin disa orë derisa moti të qetësohej, por kompania kishte vendour që të porosiste pica, si shpërblim për pritjen e tyre. Të gjithë ishin befasuar, por e kishin mirëpritur këtë vendim të kompanisë.

Pasi kishin shijuar picat e tyre dhe ishte dhënë leja për fluturim, avioni ishte ngritur sërish dhe udhëtarët arritën në Filadelfia tre orë me vonesë, por me stomakun plotë.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here