Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Avionët suedezë zbulojnë sulmuesit rusë në qiellin e BE-së

bombarduessUshtria suedeze tha se avionët e saj luftarakë kanë zbuluar dy bombardues rusë që kanë fluturuar në hapësirën ajrore ndërkombëtare mbi Detin Baltik pranë kufirit të vendit.

Një zëdhënës ushtarak, Jasper Tengroh tha se aeroplanët fluturuan në ishullin suedez Oland, që ndodhet pranë Stokholm.
Rusia kritikon Suedinë për marrëdhënie të ngushta me NATO-n. Suedia nuk është anëtar, por së bashku me Aleancën kanë nisur ushtrimet më të mëdha detare në Detin e Veriut në fillim të muajit.
NATO-ja e ka ftuar për herë të parë vendin për t’u bashkuar me organizatën.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet