Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Basha: Rama bllokoi investimet për qytetarët e Tiranës

basha2015-tiraneLulzim Basha akuzoi kreun e Qeverise Edi Rama per bllokimin e investimeve ne Tirane. Ne nje deklarate hjatë inaugurimit të një lulishteje të re pranë ish – Parkut të Autobusave në Tiranë, Kryebashkiaku Lulzim Basha tha se ky projekt ishte lënë pasdore nga paraardhësi i tij.

Sipas Bashës, shumë projekte u bllokuan në dy vitet e fundit nga Kryeministri Rama. Kryebashkiaku tha se Rama ishte xheloz për çdo projekt të nisur prej tij në kryeqytet.

Ai i ftoi qytetarët që në 21 Qershor të mbështesin kandidatin e së djathtës, Halim Kosova, për Bashkinë e kryeqytetit. Sipas Bashës, Kosova do të vijojë projektin e Tiranës Europiane.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.