Vetëvendosja lyen në të zezë gjykatën Kushtetuese

Kliko per me shume info

vetevendosja2015Protestuesit e Vetëvendosjes kanë ngjyer në të zezë gjykatën Kushtetuese në Prishtinë.
“Dhjetëra mijëra qytetarë po marshojnë drejt Gjykatës Kushtetuese. Protesta madhështore edhe njëherë po e rikonfirmon pakënaqësinë qytetare me gjendjen në Kosovë”, thuhet në një deklaratë të Vetëvendosjes.
Sipas saj, protestuesit janë afruar afër objektit të Gjykatës Kushtetuese dhe e kanë lyer atë me ngjyrë të zezë, nën mesazhin simbolik që Gjykata Kushtetuese është bërë për faqe të zezë.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here