Qeveria e Kosovës përshëndet protestat paqësore të opozitës

Kliko per me shume info

qeveri-kosoveQeveria e Kosovës e ka dhënë një vlerësim për protestën, duke e çmuar kulturën e demonstruar nga protestuesit.

“Duke shprehur respektin për të drejtën e protestës, si mjet demokratik të shprehjes së shqetësimeve qytetare, Qeveria e Republikës së Kosovës vlerëson kulturën e demonstruar sot nga protestuesit në Prishtinë. Qeveria e Kosovës vlerëson, po ashtu, organet e rendit për përkushtimin e tyre për të siguruar kushte normale për protestuesit dhe për të siguruar objektet dhe qytetarët e Republikës së Kosovës”, thuhet në reagimin e Qeverisë.

Kliko per me shume info
loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here