PD zyrtarizon kandidatët për Vlorën, Librazhdin dhe Selenicën

Kliko per me shume info

selia-pd2015Partia Demokratike vendosi te kandidoje zotin Fadil Brazhda, per bashkine e Librazhdit.

Vendimi eshte marre pasditen e te shtunes, kur burime zyrtare kane thene se koalicioni opozitar ka percaktuar Fadil Brazhden si kandidat ne Librazhd per zgjedhjet lokale te 21 qershorit 2015.

Kliko per me shume info

PD cakton kandidatet per Vloren dhe Selenicen

Partia Demokratike përcakton kandidatin e saj për bashkitë e Vlorës dhe të Selenicës.
Në Vlorë, sipas burimeve zyrtare do të jetë Genc Deromema  që do të kandidojë përballë kandidatit të PS, mjekut Dritan Leli.
Ndërkaq në Selenicë, kandidati i PD është Përparim Shameti i cili do të ketë përballë Kasem Senajn, i propozuar nga LSI me mbështetjen e koalicionit të majtë.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here