PD zyrtarizon Gentjan Muhametin si kandidat për Bashkinë e Këlcyrës

Kliko per me shume info

selia-pd2015Partia Demokratike ka zyrtarizuar sot Gentian Muhametin si kandidatin e saj për Bashkinë e Këlcyrës.

Gjatë mëngjesit të sotëm, nga selia Blu është bërë me dije se biznesmeni 41-vjeçar, Muhameti do të kandidojë nën siglën e PD-së për të marrë drejtimin e Bashkisë së Këlcyrës.

Kliko per me shume info

Kjo nuk është hera e parë e Muhametit që kandidon për një post zyrtar në emër të PD-së. Një gjë e ngjashme ka ndodhur dhe më 8 maj të 2011-ës, kur Muhameti i mbështetur nga “Aleanca për Qytetarin”,  ishte kandidat  për kryetar ne Komunën Sukë, vendin ku dhe ai është lindur.

Një ditë më parë Partia Demokratike zyrtarizoi kandidatin e saj për Bashkinë e Tiranës, Doktor Halim Kosovën, ndersa mëngjesin e sotëm, PD i dha besimin e saj për Bashkinë e Shkodrës, Deputetes Voltana Ademi.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here