Zbulohen kandidatët e PS-LSI për Vlorën, Sarandën e Himarën

Kliko per me shume info

kandidatetKryeministri Rama po zhvillon një takim me kreun e LSI Ilir Meta dhe deputete te PS. Behet me dije se Paertia Socialiste dhe koalicioni i mabjte kane vendosur te kandidojne ne Vlore me mjekun Dritan Leli.

Gjergji Goro eshte kandidati i majte per Himaren, ndersa Floriana Koka eshte kandidatja per bashkine e Sarandes.
Kandidaturat e zyrtarizuara nga PS
Qarku Tiranë
Bashkia Kavajë Elvis Roshi
Bashkia Kamëz Safet Gjici
Qarku i Fierit
Bashkia Fier Armando Subashi
Bashkia Roskovec Majlinda Bufi
Bashkia Patos Rajmonda Balili
Bashkia Lushnje Fatos Tusha
Bashkia Divjakë Fredi Kokoneshi
Qarku Korçë
Bashkia Korçë Sotiraq Filo
Bashkia Maliq Gëzim Topçiu
Bashkia Bilisht (vijojnë konsultat)
Bashkia Pogradec ( pritet kandidatura e LSI)
Bashkia Kolonjë (pritet kandidatura e LSI)
Bashkia e Pustecit (pritet kandidatura e partisë maqedonase)
Qarku Shkodër
1.Bashkia Shkodër Keti Bazhdari
2.Bashkia Pukë Rrusten Struga
3.Bashkia Koplik Tonin Marinaj
4.Bashkia Vau i Dejës Gjokë Lleshi
5.Bashkia Fushë-Arrëz Fran Tuci
Qarku Durrës
1. Bashkia Durrës Vangjush Dako
2.Bashkia Krujë Artur Bushi
3.Bashkia Shijak Ardjan Kokomani
Qarku Elbasan
1.Bashkia Elbasan Qazim Sejdini
2.Bashkia Librazhd Kastriot Gurra
3.Bashkia Belsh Arif Tafani
4.Bashkia Gramsh (vijojnë konsultimet)
5.Bashkia Peqin ( PS pret propozimin e PDIU)
Qarku Dibër
1.Bashkia Dibër Shukri Xhelili
2.Bashkia Klos Valbona Kola
3.Bashkia Mat Adelina Farici
Qarku Kukës
1.Bashkia Has Adem Lala
2.Bashkia Tropojë Rexh Biberaj

Kliko per me shume info
loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here